Březen 2008

FINÁLE - Česká republika - Kanada

31. března 2008 v 20:50 | Yoh |  MS 1996 Vídeň

Česká republika - Kanada

4 : 2

Tento zápas se zapsal do historie českého hokeje a mnozí ho považovali za vrchol našeho hokeje na konci tisíciletí. To ještě nevěděli, že je to teprve začátek zlaté éry, kterou tento turnaj rozpoutal.

Málokdy se vidí tak krásné finále jako bylo toto. Od začátku se hrál tvrdý, rychlý a hlavně vyrovnaný hokej. Vždyť až do poslední minuty byl stav nerozhodný 2 : 2. To co se ale v poslední minutě odehrálo je téměř neuvěřitelné. Proslulá dvojice Patera- Procházka zamotala skvělou kombinací kanadským obráncům hlavy a Martin Procházka devatenáct vteřin před koncem zápasu dostal český tým do vedení.
Jako vždy Kanaďané tuto situaci neunesli a požádali rozhodčí aby přeměřil hokejku Stanislavu Neckářovi, hokejka však byla v pořádku a Kanaďané za tento krok dostali 2 trestné minuty. I přesto odvolali brankáře a v pěti se pokoušeli o vyrovnání.
Nakonec naše vítězství potvrdil J. Kučera trefou do prázdné branky a Česká republika se stala mistrem světa roku 1996 a oslavila tak svůj 7. titul.
Branky: 8. a 26. Lang, 60. Procházka, 60. Kučera - 6. a 30. Thomas.
Semifinále a boj o bronz

31. března 2008 v 20:07 | Yoh |  MS 1996 Vídeň

Česká republika - USA

5 : 0

- Tým USA zatím na turnaji prohrál s Ruskem a Kanadou. Ve čtvrtfinále porazili Švédy 3 : 2 . Český tým mezitím procházel celým turnajem docela hladce a v tomto zápase byli naši favorité. Už v první třetině se dvakrát trefil Vejvoda a zachvíli také Procházka. Druhá třetina byla bez branek a ve třetí jsme zámořský tým dorazili dalšími dvěma brankami J. Kučery a Patery. Po šesti letech se tedy dostáváme do finále a nadšení fanoušci věří v zisk zlaté medaile.
omluvám se za fotku z mladšího šampionátu,ale jinou jsem nemohl najít

Kanada - Rusko

3 : 2 po nájezdech

- I v tomto utkání byl favorizaný slovanský tým, který neutržil žádnou porážku. Kanada se ale v důležitých zápasech dovede vzchopit a tak dokázala nepříznivý stav 0 : 2 ¨ve druhé třetině srovnat a dohrát zápas až do prodloužení. Ani v něm ale branka nepadla, na řadu tedy přišly nájezdy ve kterých Kanadští střelci nezklamali a i přes tak sïlného soupeře jako je Rusko nakonec postupují do finále.

O 3. místo

USA - Rusko

4 : 3 po prodloužení

- Jako v semifinálovém utkání se Rusko dostalo v 1. třetině do dvoubrankového vedení. Ve 2. části se USA podařilo snížit na 2 : 3 a v poslední třetině nakonec vyrovnali. Rusku se v prodloužení držela smůla a rozhodující gól vstřelili američané a získali tak pro ně cennou bronzovou medaili.

čtvrtfinálová utkání

30. března 2008 v 14:34 | Yoh |  MS 1996 Vídeň

USA - Švédsko

3 : 2

- Vítěz tohoto čtvrtfinále se v případě výhry utká s našim týmem. Myslím, že většina Čechů to přála více Švédům, ale po dramatickém utkání se nakonec radovali američané.

Kanada - Finsko

3 : 1

- Zpočátku vyrovnaný zápas rozhodla Kanada dvěma trefami ve druhé třetině a Finsko se tak mohlo s turnajem rozloučit.

Rusko - Itálie

5: 2

- Itálie na tomto turnaji zářila a zaslouženě postoupila až do čtvrtfinále. Rusku se vydařil vstup do zápasu a itálie začala dotahovat až ve 2. a 3. třetině. Zatím suveréní Rusko ale náskok udrželo a postoupilo do bojů o medaile.

Česká republika - Německo

5 : 1

- Naši dostali do čtvrtfinále tým, který nás už několikrát dokázal potrápit a několikrát dokonce vysoce porazit. Tentokrát se ale naštěstí žádné překvapení nekonalo a neporažený český tým míří do semifinále.


Základní tabulka

29. března 2008 v 18:52 | Yoh |  MS 1996 Vídeň
Skupina A :
1. Rusko...........5 5 0 0 23:8 10 ---------------------------ani naší vlajku neumí rakušáci nakreslit :D
2. USA.. ...........3 0 2 15:14 6
3. Kanada.........5 2 1 2 17:15 5
4. Německo.......5 2 0 3 12:11 4
5. SR5 ..............1 1 3 13:16 3
6. Rakousko......5 1 0 4 3:19 2
Skupina B:---------------------------------------

1. ČR...........5 4 1 0 27:12 9
2. Finsko .....5 2 2 1 23:15 6
3. Švédsko...5 2 2 1 14:12 6
4. Itálie.......5 2 1 2 20:26 5
5. Norsko.....5 1 2 2 6:11 4
6. Francie....5 0 0 5 12:26 0

Česká republika - Švédsko

3 : 1

- Češi zvládli 1. utkání skvěle a mohli se tak radovat z vítězství nad silným soupeřem.
(branky: Reichel, Procházka, Ujčík),

Finsko - Česká republika

2 : 4

- Dalším nepříjemným soupeřem byli Finové, náš tým ale zvládl zvítězit i podruhé a mohl se těšit na slabší soupeře a to bez ztráty jediného bodu.
(branky: Lang, Kaberle, Ujčík, J.Kučera)

Česká republika - Norsko

2 : 2

- Jedinné zaváhání českého týmu přišlo kupodivu s dalším severským týmem a to s Nory.V tomto turnaji byl ještě starý způsob bodování. Za výhru se narozdíl od nynějšíh tří bodů dávali pouze dva. Za remízu stejně jako dnes 1 bod.

Česká republika - Francie

9 : 2

- I když jsem žádný z těchto zápasů neviděl, utkání s Francií už podle výsledku muselo být opravdu jednoznačné. Alespoň jsem našel fotku francouzského nešťastníka v bráně :D
(branky: Vejvoda 2, Patera 2, D.Kadlec, J.Kučera, Lang, Dopita, Kysela)

Česká republika - Itálie

9 : 5

- Tak tomuhle se říká opravdová hokejová přestřelka. 14 gólů za zápas se jen tak nevidí a dostat 5 od Itálie, to musel být opravdu zajímavý zápas. Nicméně se nám znovu podařilo vstřelit devět branek a základní skupinu jsme s přehledem zvítězili. Jediní spolu s Ruskem jsme zůstali neporažení a favorizovaná Kanada získala pouze 5 bodů a skončila v A skupině na 3. místě, v celkové tabulce zatím na velmi slabém 6. místě se stejným počtem bodů jako Itálie.

FINÁLE

29. března 2008 v 16:04 | Yoh |  MS 2007

Kanada - Finsko

4 : 2

Pokud tyto dva týmy srovnáme z historického hlediska, má Kanada jasně navrh - zatím získala titul mistrů světa 23x a měla také mnoho úspěchů na olympijských hrách. Z titulu mistra světa se Kanada naposledy radovala v roce 2004 v Praze, zatímco Finsko mělo pouze jeden velký historický úspěch a to na MS v roce 1995. Ve finále sice Finové byli mnohokrát, ale pokaždé zůstali jen stříbrní.
Favorit z Kanady otevřel skóre gólem Ricka Neshe, který byl později vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.Během druhé třetiny zvýšili Kanaďané svůj náskok na 3 : 0 a finále se zdálo být rozhodnuté. V 52. minutě ale vstřelil zasloužený gól Kantiola a Finsko předvádělo skvělý útočný hokej. Dvě minuty před koncem zápas zdramatizoval Abtub Mietinen a utkání dostalo nový rozměr. V poslední minutě Finové odvolali brankáře a zkoušeli hru v šesti. Naději jim ale zpečetil zřejmě nejlepší hráč turnaje Rick Nash a i s pukem spadl po faulu do prázdné branky. Finsko skončilo jako obvykle stříbrné a Kanada se v historických příčkách posunula před Rusko a stala se tak nejúspěšnějším týmem hokejové historie.

Boj o 3. místo

29. března 2008 v 15:08 | Yoh |  MS 2007

Rusko : Švédsko

3 : 1

- Návštěvnost posledního vystoupení domácího ruského týmu byla velmi podprůměrná. Zklamaní fanoušci neprojevili žádnou vděčnost a na zápas se jich přišlo podívat pouze 7 500. Zklamané mužstvo Švédska zvyklé na velké úspěchy z posledních mezinárodních akcí se jen těžko mohlo plně soustředit a na výkonu to bylo znát. Za zmínku stojí snad jen druhá třetina, kdy se Švédi snazžili s nepříznivým stavem 3 : 0 něco udělat , ale snížit se jim podařilo až ve 49. minutě, kdy Alexander Steel prostřelil Eremenka. Bronz tedy získalo Rusko pro které to ale bylo jen smutné vítězství a především zklamání. Nepomohli mu ani ty největší hvězdy z NHL Ovechkin a Malkin.
Ruský hokej

Vyřazovací boje - Semifinále

29. března 2008 v 13:18 | Yoh |  MS 2007

Rusko - Finsko

1 : 2

- Fanoušci ruské sborné od tohoto duelu s Finskem očekávali další vítězství a postup do finále. Euforie , která se během turnaje v Rusku strhla se dá srovnat snad jen s MS v Praze, bohužel ale ruští fanoušci byli příliš zahledění do vlastního týmu a ostatní zápasy je příliš nezajímali. Rusko ale bylo v tomto zápase jakoby pod tlakem fanatických fanoušků a zápas začalo dost opratrně. Prnví gól vstřelila ruská hvězda z NHL Malkin, ale brzy vyrovnal skvělý Mikko Koivu.Ve druhé třetině si domácí dokázali vybudovat velký nápor, ale skórovat se nepodařilo jak Rusům, tak ani Finům, kteří měli mnoho možností hlavně v přesilovkách. Utkání za nerozhodného stavu 1 : 1 dospělo až k prodloužení. Obrovská chyba, které se dopustil ruský gólman Eremenko a obránce Mikko stála Rusy postup do finále, protože jí vzápětí využil Mikko Koivu a poslal podceňované Finy do finále! Ruský sen o zlatu se už po 14. za sebou rozplynul a tým už čeká ,,jen" boj o bronzovou medaili.

Kanada - Švédsko

4 : 1

- Druhý nejlepší tým historie- Kanada nastoupila v semifinálovém utkání proti obhájcům titulu a diváci se těšili na vyrovnanou bitvu o finále. Ta se ale nekonala.Už po první třetině vedla Kanada 3 : 0. Ve druhé třetině Švédi snížili na 3 : 1 , ale ke konci třetiny Rick Nash vstřelil poslední branku utkání a Kanada se mohla radovat z postupu do finále. Švédsko si zahraje o 3. místo s Ruskem.

Vyřazovací boje - Čtvrtfinále

29. března 2008 v 12:12 | Yoh |  MS 2007

Česká republika - Rusko

0 : 4

- 1. čtvrtfinálové utkání mělo jasného favorita, Rusko. Nejenže doposud neprohráli jediný zápas, ale navíc nám chtělo oplatit loňskou porážku v prodloužení čtvrtfinále. Rusové si na nás hodně věřili , tomu odpovídá i následující výrok z ruských novin :
"Třeste se pane Hadamcziku! Na vlastní oči jste viděl, jaká vlna zuřivosti, nakupená za 14 let potupy, se zítra (ve středu) svalí na vás a vaše malé hrdé Česko. Ale nemyslete si, že té zuřivosti bude jenom tolik, bude jí daleko více," napsal Sport-Express s tím, že zápas se Švédy nebyl pro Rusko tak významný jako středeční čtvrtfinále.
Bohužel ale měli víceméně pravdu. Od samého začátku podávali naši velmi opatrný výkon a do šancí se příliš nedostávali. První branku střelil Markov a od té doby si s námi Rusové chvílemi dělali co chtěli. Druhá třetina byla bez gólů a ve třetí se zdálo, jako by na ledě bruslil pouze jeden tým. I přes solidní výkon Čechmánka jsme dostali další tři branky a bylo rozhodnuto. Favorit s přehledem zvítězil a český tým skončil až 7. což je od roku 1994 naše nejhorší umístění. Tento zápas byl pro nás a hlavně pro trenéra velký neúspěch a dobře nalaďané Rusko mohlo pokračovat za svým snem . Získat po 14 letech zlatou medaili a navázat na úspěchy jejich předchůdců.

Švédsko - Slovensko

7 : 4

- Slováci po svých sympatických výkonech narazili ve čtvrtfinále na obhájce titulu z roku 2006 a i v tomto zápase předvedli svou statečnost. Začátek zápasu jim vyšel skvěle, ale brzy Švédové stav srovnali. Za necelou minutu odpověděl Kapuš a Slovensko vedlo 2 : 1. Ve druhé třetině ale Švédi otočili zápas a poslední třetina byla atraktivní přestřelka. Na konci zápasu ještě naši sousedé zdramatizovali utkání a stáhli na 6 : 4, vzápětí, ale dostali gól do prázdné branky a stejně jako my se mohli s turnajem rozloučit. 'Svédové znovu bojují o medaile a dokonce se jim může podařit obhájit loňské zlato...

Kanada : Švýcarsko

5 - 1

- Kanada dostala do čtvrfinále nejslabšího protivníka z elitní osmičky a celkem bez obtíží postoupila do semifinále. Švícarsko hrálo svým osobytým stylem, tedy co nejvíce bránit, naopak Kanada neustále útočila a i přes to, že do tohoto zápasu nedala všechno, vyhrála s jednoznačným rozdílem. Švícaři skončili hned za námi na 8. místě.

USA - Finsko

4 : 5 po nájezdech

- V tomto zápase byli hokejisté USA mírně favorizovaným týmem. S Finskem většinou hrají vyrovnané zápasy a ani tento nebyl výjimkou. Finsko si vedlo skvěle a po celý zápas bylo většinou krůček napřed, ale ve třetí třetině začali finští hokejisté spíše bránit a USA pět minut před koncem vyrovnalo gólem z přesilovky na 4 : 4. V prodloužení mohli američané rozhodnout, ale Parisovu střelu zastavila tyč, této neproměněné šance USA později velmi litovali. Na řadu tedy přišli samostatné nájezdy, kdy v páté sérii rozhodl o vítězství Finů Lehtonen a dobře hrající američané tímto zdařilým vystoupením ukončili svou účast na MS v Moskvě.

Zápasy osmifinálové tabulky

28. března 2008 v 11:13 | Yoh |  MS 2007

Česká republika - Německo

0 : 2

- Zápas s Německem se dá nazvat největší senzací turnaje. Od první třetiny byli Němci mnohem snaživější a více střílející tým. Po nešťastném ¨gólu Němců se naši hokejisté začali snažit a vzniklo tak několik velkých šancí, jenom štěstí scházelo. Ve třetí třetině jsme inkasovali další gól, který rozhodl o nečekané výhře Německa. Tento zápas vzbudil po celém světě mnoho diskuzí a především čeští fanoušci kritizovali trenéra Hadamczika za jeho laxní přístup poté, co se k tomuto zápasu odmítl vyjádřit S Německem jsme prohráli poprvé po 11 letech. Jediní neporažení zůstávají na turnaji domácí Rusové a Kanada.

Česká republika - Slovensko

2:3

- Dalším silným soupeřem byli Slováci, kteří zatím podlehli pouze Kanadě. Hadamczik se s týmem na tento zápas pečlivě připravoval a úvod zápasu se vydařil. První třetinu jsme vyhráli 1 : 0, ale pak Slováci vzali utkání do vlastních rukou a otočili zápas na 2 :1. V poslední třetině se nám sice podařilo snížit, ale na vyrovnání to nestačilo. Toto důležité derby jsme tedy prohráli a cesta do play-off se značně zkomplikovala. V posledním zápase musí český tým získat minimálně 1 bod, jinak poprvé v historii nepostoupí do vyřazovacích bojů!!!!!!

Česká republika - Kanada

4 : 5 v prod.

- Zápasy s Kanadou patří vždy mezi ty nejatraktivnější a když k tomu přičteme nutnost, aby náš tým získal alespoň jeden bod, šlo v tomhle zápasu opravdu o všechno. Český tým začal skvěle a bombardoval střelami kanadskou branku. V úvodní třetině jsme se dostali do jednobrankového vedení, ale ve druhé třetině také Kanada ukázala své kvality a brzy vyrovnala.Za zmínku také stojí kanadský gól na 2 : 2, kdy jeden z fanoušků zapískal na píšťalku, naši hráči přestali hrát a první, kdo se vzpamatoval byl kanadský útočník, který zavěsil do nechráněné sítě. 10 minut před koncem jsme vedli 3: 2 ale v 51. minutě vyrovnal Doal. V základní hrací době byl stav nerozhodný a Češi si mohli oddychnout. Postupujeme do play-off. Prodloužení už ani nestojí za řeč, 1 minuta stačila E. Staalovi k rozhodnutí zápasu ve prospěch Kanady. V tabulce jsme tedy skončili 4. a ve čtvrtfinále nás čekal dosud nejlepší tým turnaje- domácí Rusko...

Zápasy čtvrtfinálové tabulky

28. března 2008 v 10:14 | Yoh |  MS 2007

Česká republika - Bělorusko

8 : 2

- Po očekávaném vítězství amerických hokejistů v úvodním zápase s Rakouskem (6 : 2) se i od českých hokejistů očekávalo přesvědčivé vítězství. Zápas se už od začátku vyvíjel podle našich představ a navnadil po dobrém výkonu české fanoušky na další úspěch

Českárepublika - Rakousko

6 : 1

- Další zápas s outsidrem měla být jen povinná příprava na nejsilnější mužstvo ve skupině, USA. Rakousko ale podalo docela sympatický výkon, jen třetí třetinu vůbec nezvládli. Nejlepším hráčem utkání byl bezpochyby David Výborný, který podal vynikající výkon a i jeho zásluhou jsme nakonec vyhráli vysoko 6 : 1 a tým byl psychicky velmi dobře připraven na nadcházející boj o 1. místo v tabulce.

Česká republika - USA

4:3

- Boj o první místo sliboval atraktivní napínavý hokej mezi dvěmy hokejovými velmocemi a přesně tak také utkání vypadalo. Celý zápas jsme byli ve vedení a to i zásluhou Romana Čechmánka , který vychytal mnoho nebezpečných situacích před naši brankou. O dramatický závěr se američané postarali 2 brankami ve 3. třetině a rázem bylo vyrovnáno na 3 : 3. Nakonec v poslední minutě svou skvělou trefou rozhodl o našem vítězství Bednář. V základní tabulce jsme neztratili ani bod a fanoušci začínali věřit v další úspěch našeho hokeje.