Česká republika - Rusko

4. května 2008 v 22:19 |  MS 2008 Kanada

4 : 5 v prodloužení

Doposud nejhezčí utkání šampionátu nabídl právě tento zápas mezi ČR a Ruskem. Ve 3. minutě se Rusové dostali do vedení trefou Zinovjeva. Pastva pro oči začala již v první třetině především nádherným kombinačním gólem, který nakonec pod horní tyč umístil nejlepší hráč utkání Patrik Eliáš. Další pěkný gól z přesilové hry po dokonalé Fleischmanově přihrávce vstřelil Aleš Kotalík. Tři desetiny vteřiny před koncem ale Rusové využili přesilovku 5 na 3. Tak tomu se říká göl do šatny.
Ve druhé třetině se nás prokletí poslední vteřiny drželo nadále, to když Morozov tečoval v poslední vteřině přímo za Hniličkvi záda, který mimochodem dnes podával solidní výkon. Za pět minut se českému týmu podařilo odpovědět. Patrik Eliáš doklepl po Židlického nahození do prázdné branky a Češi se tak mohli radovat už ze 3. využité přesilovky !
Ve 3. třetině ujel po skvélé práci Jaroslava Hlinky znovu Patrik Eliáš a po dlouhé době jsme v reprezentaci viděli hatrick. Tento atraktivní kolotoč znovu roztočil Kornějev a vyrovnal tak utkání na 4 : 4. Diváci v Quebecké hale si tento mimořádný zápas naplno užívali, vždyť ani zápasy NHL většinou nenabídnou tak napínavé utkání.
Na začátku prodlužování si Tomáš Kaberle pomohl nedovoleným zákrokem a bylo z toho trestné střílení. Kovalčuk však trefil jen tyč a zápas mohl pokračovat. Čeští hokejisté se ale dostali do tlaku a nakonec utkání ukončil Morozov. Myslím si , že v tomto zápase ukázali jak Češi tak Rusové svou sílu a český tým skončí v základní skupině s největší pravděpodobností na 2. místě.