ZOH 2010 preview (VIDEO)

1. prosince 2009 v 17:13 | Yoh |  ZOH Vancouver 2010
Moje další video na youtube se zabývá vítěznými okamžiky zimních olympijských her od roku 1994 do roku 2006.
Olympiáda v Lillehamru byla posledními hrami, kterých se zápornému postoji kanadsko-americké NHL nemohli zúčastnit nejlepší hráči světa.
Těm to bylo umožněno až o 4 roky později v "Turnaji století" v Naganu, kde naši překvapili celý svět a ve třech nezapomenutelných vyřazovacích zápasech zdolali největší favority turnaje - celek USA, Kanady a Ruska.

Tehdy to Kanada těžce nesla a dokonce se vymlouvala, že za celý turnaj vlastně neprohrála, rozhodla prý jen "dovednostní soutěž"(samostatné nájezdy), v kterých gól Roberta Reichela a neuvěřitelné zákroky Dominika Haška poslali Kanadu včele s končící megastar Waynem Gretzkym zpátky domů k milionům zklamaných fanoušků.

To že Nagano nebyla pouhá náhod, ostatně dokazuje bronz z MS 1998 a následný zlatý hatrick z let 1999, 2000 a 2001.

V roce 2002 už si Kanada svůj všimi médii předpovídaný triumf vyfouknout nenenachala v Salt Lake city porazila celek USA 5:2. Wayne Gretzky tak konečně mohl oslavovat, i když teď už jen v pozici manažera.

V Turíně 2006 zaslouženě triumfoval modrožlutý tým Švédska, který v nepříliš dramatickém semifinále rozdrtil Českou republiku 7:3 a ve finálovém derby dokázal zvítězit nad svými tradičními rivaly z Finska. Švédština je opravdu obdivuhodná řeč (viz video:D), proti ní je i Finština pastvou pro uši. :D

Jinak se omlouvám za hudbu, vím, že je dost ohraná, ale už se mi nechtěla hledat jiná :).


kliknutím na celý článek >> ANKETA
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama