Duben 2010

Růžička končí! Jeho nástupcem opět Hadamczik!

26. dubna 2010 v 18:22 | Yoh |  Novinky
Tak a je tu zase. Pro někoho člověk, který dokázal najít mnoho mladých talentovaných hráčů, pro jiné trenér bez respektu, pod kterým ostřílení hráči odmítají reprezentovat - Alois Hadamczik.
Osobně je mi líto, že nedostal šanci někdo novej. Josef Jandač za poslední dva roky odvedl kus poctivé práce a Vladimíru Růžičkovi byl při sestavování národního týmu užitečným rádcem. Určitě by nebyl špatným trenérem, je upřímný, otevřený médiím a především mu jde hlavně o samotný hokej...
Alois Hadamczik během svého tříletého působení v reprezentaci získal hned v prvním roce bronzovou medaili z olympiády v Turíně a stříbro z mistrovství světa v Lotyšsku.
Oba turnaje však doprovázely kontroverzní situace. Na olympiádě byl tým rozhádaný, navíc hvězdy z NHL Hadamczika jako trenéra příliš neuznávaly. Český tým tehdy v základní skupině podlehl Švýcarsku 1:2, ve čtvrtfinále si pak naši hokejisté poradili se skvěle hrajícími Slováky, ale v semifinále na svůj výkon nenavázali od Švédů si odnesli rekordní debakl 3:7.
V závěřečném souboji o bronz Češi znovu našli sílu bojovat a v pohledném utkání si výhrou 3:0 zajistili pěkné třetí místo.
Na MS 2006 naproti tomu reprezentovali v té době celkem neznámí mladíci, i přesto se však podceňovaný tým (nutno přiznat, že tentokrát stálo štěstí na naší straně) probojoval až do finále, kde unavený český tým nestačil na diciplinovaně hrající Švédy a seveřanům podlehl výsledkem 0:4. I tak šlo o pořádný úspěch, vždyť od té doby český tým pravidelně končí ve čtvrtfinále.
Doufejme, že se Vladimír Růžička rozloučí s reprezentací úspěchem a jeho nástupce už znovu nepovolá Milana Hniličku do branky :D.
Alois Hadamczik

Pět nejlepších zařvání na gól :D

18. dubna 2010 v 11:54 | Yohh |  Má videa :)
Člověk si někdy ani neuvědomuje, jak jsou pro popularitu sportu důležití dobří komentátoři. Když jsem se jednou koukal na slovenskou extraligu a jejich komentátor po 3 minutách mlčení řekl, že stav je nerozhodný, zápas nemá tempo a kvalita extraligy se s NHL nedá srovnávat :D, tak tím asi moc diváků k televizním obrazovkám nepřipoutal. :D
U nás máme naštěstí  tým České televize včele s Robertem Zárubou a na ty si určitě stěžovat nemůžeme. Řekl bych, že co se týče komentátorů, tak jsme na tom v celosvětovym měřítku velmi dobře (snad s výjimkou vysílání světovýho poháru 2004 na Nově, ale to zas byla docela sranda ty jejich řeči poslouchat :)).
Co jsem se tak koukal na youtube, tak naopak hodně špatně komentují např. Švédi, kteří při olympijském triumfu v r. 2006 po skončení zápasu řekli jen : "cha cha cha cha" a byl konec. Ve srovnání s naganským "Přepiště dějiny..." to působí opravdu trochu směšně.
Moc se mi nelíbí ani kanadští a američtí komentátoři, které od sebe nerozeznám, protože mají všichni stejnou barvu hlasu :D, ale je pravda, že v NHL občas zařvat umí (jak ostatně uvidíte ve videu).
Bezkonkurenční je asi finský komentátor z něhož lítají slova s kadencí kulometu a po vstřelené brance si říkáte, že musí mít fakt silné srdce, protože normální smrtelník by po takovém výkonu určitě dostal infarkt.