Únor 2011

Hemský vs. Průcha: Hlasujte pro nejhezčí český gól - 2. čtvrtfinále

26. února 2011 v 19:05 | Yoh |  Rekordy české reprezentace

Aleš Hemský vs. Petr Průcha

2. čtvrtfináleSoutěž o nejhezčí českou akci pokračuje! Prvním semifinalistou se stal Martin Havlát, jehož únik se vám líbil více než "míchačka" Josefa Vašíčka.
Dnes bude soutěžit chytrá kombinační akce dvou kojotů - Radima Vrbaty a Petra Průchy. Soupeřem jim bude Aleš Hemský, který nádherným způsobem vyřešil souboj jeden na jednoho a následně backhandovým blafákem skóroval.

akce + hlasování pod perexem

Havlát vs. Vašíček: Hlasujte pro nejhezčí český gól - 1. čtvrtfinále

24. února 2011 v 21:36 | Yoh |  Rekordy české reprezentace

Martin Havlát vs. Josef Vašíček

1. čtvrtfinále

Čeští hokejisté jsou vyhlášeni svou technikou. Pomozte prostřednictvím mého blogu zvolit nejkrásnější gól vstřelený českým hokejistou.
V prvním kole se utkají dvě pěkné individuální akce. Překrásný únik Martina Havláta zakončený forsbergovou kličkou a Vašíčkova potupa jednoho z nejlepších golmanů všech dob - Martina Brodeura.
Vítěz postoupí do semifinále.
.
obě akce + hlasování pod perexem
.

Oficiální trailer k MS na Slovensku 2011

23. února 2011 v 10:29 | Yoh |  MS 2011

Oficiální trailer k Mistrovství světa na Slovensku


s
Už jen 66 dní zbývá do první buly 75. mistrovství světa, které se bude konat v Košicích a v Bratislavě.
Slováci se na svůj premiérový šampionát těší už od roku 2006, kdy byla jejich kandidatura  schválena mezinárodní hokejovou federací.
Podívejte se na reklamní kampaň, která nás letošním MS bude provázet.

trailer pod perexem

Ti, co mi změnili život: díl 1. - GAPA

22. února 2011 v 17:56 | Yoh |  Povídání mimo mísu
V této rubrice se vás v několika kapitolách pokusím seznámit s lidmi, kteří mě nějakým způsobem ovlivnili. Nebylo jich zrovna málo, ale vyberu ty, kteří mi v paměti uvízli nejvíc. Uvidíme, kolik detailů jsem si o nich zapamatoval.
Budu je brát různě na přeskáčku, tak v tom nehledejte žádný systém.

GAPA

přezdívka: Gapa
čas seznámení: 2.třída (7 let)
nezapomenutelný okamžik: kousanec do lýtka

ga
 Gapa pod perexem

filmová RECENZE: Král zlodějů

19. února 2011 v 22:45 | Yoh |  Povídání mimo mísu

Král zlodějů

Představte si, že jste desetiletý chlapec žijící v chuďounké vesničce kdesi na Ukrajině. Svému otci pomáháte coby šikovný gymnasta a spolu s nevlastní sestrou předvádíte povedené, bohužel nikterak výnosné"cirkusácké" kousky.
Jednoho dne do vesnice přijíždí německý zbohatlík shánějcí nové tváře pro svůj "prosperující" berlínský cirkus. Samozřejmě si okamžitě všimne vašeho výjimečného talentu a nabídne za vás nemalou sumu peněz.
Otec, přitlačen finanční bídou, nakonec podléhá a vás i vaši sestru prodává do zahraničí.
Netuší, že právě udělal největší chybu svého a bohužel i vašeho života.
  d
pokračování recenze pod perexemJaromír Jágr se raduje ze 17. vítězství v řadě! Omsk vyhrál základní část KHL!

18. února 2011 v 21:05 | Yoh |  Novinky

Omsk v čele s Jágrem a Červenkou vyhrál základní část KHL!


Je až neuvěřitelné s jakým nasazením hraje ruský Avangard, který z posledních 20 zápasů získal úctyhodných 53 bodů.
Podobnou vítěznou vlnu zažil Jaromír Jágr naposledy ještě v dresu Pittsburghu, kdy tučňáci vyhráli taktéž 17 utkání v řadě.
Dalším chloubou Omsku je střelecké konto Romana Červenky, který nastřílel už 31 branek a vévodí tabulce kanonýrů.
Uvidíme, jak si Omsk povede v play-off. Nebylo by nic neobvyklého, kdyby suverénní vítěz základní části vypadl hned v prvním kole vyřazovacích bojů. Doufám, že Avangard podobný osud nepotká.

jarda

RECENZE: onlinová hra Grepolis

17. února 2011 v 11:02 | Yoh |  Povídání mimo mísu

GREPOLIS

Pamatujete, když jsme se v šesté třídě učili o starověkém Řecku? Určitě si vybavíte moudré Athéňany, bojechtivé Sparťany či taktizující olympské Bohy.
To že je antická mytologie vděčným námětem nám už ukázalo nespočet "single" i onlinových her. Za všechny zmiňme povedenou tahovou strategii s monstrózními bitvami - Rome total war, či tři roky starou budovatelskou online hru - Ikariam.
Ani poměrně silná konkurece německým vývojářům z Innogames nebránila vytvořit novějšího bratříčka, s kterým se pokusili dobýt současnou online scénu.

Jak jejich válečné tažení nakonec dopadlo a v čem je Grepolis jiný než zavedené online hry?
Recenze pod perexem

ře

Kravička Cooly aneb když je největší hvězdou maskot

15. února 2011 v 11:21 | Yoh |  Povídání mimo mísu

Kravička Cooly

coolyVětšinou si jich během sledování Mistrovství světa ani nevšimneme. Skandujou, dirigujou fanoušky, ale záběr kamer si zaslouží málokdy. Pokud ovšem nejsou výjimeční - Maskoti.
Mezi nejpovedenější patřila v poslední době kravička Cooly, která se stala miláčkem publika na hokejovém šampionátu ve Švýcarsku.
Nejenže neustále skákala a tancovala, ale také hrála na bubny, objímala fanoušky, sjížděla schody po břiše či předváděla breakdance.

Tato roztomilá kráva dokonce zvítězila v anketě o největší hvězdu šampionátu!
"Ani Heatley, ani Jágr! Naší hvězdou je Cooly!"  vzkazovali švýcarští fanoušci.


Podívejte se na některé kousky povedeného maskota
Videa pod perexem

Preview: LIDICE

13. února 2011 v 13:11 | Yoh |  Povídání mimo mísu
  
Nový český velkofilm

LIDICE

Film Lidice není historickým dokumentem.
Film Lidice není ani válečným filmem.
Film Lidice je o osobních dramatech obyčejných
obyvatel jedné malé středočeské vesnice.

lidice

Málokterý film získá Českého lva ještě před uvedením do kin. Snímku Lidice se to povedlo už v roce 2007, kdy získal hlavní cenu v kategorii nerealizovaný scénář. Tohoto materiálu se poté chytil režisér Petr Nikoalev, který film plánuje dokončit do konce března, aby se mohl účastnit známého festivalu v Cannes.
Podívejte se na trailer k nadějně vypadajícímu snímku.

Trailer pod perexem

RECENZE: Star Wars: Knights of the old republic 2

12. února 2011 v 13:02 | Yoh |  Povídání mimo mísu

SW KOTOR 2 - Sith Lords


Určitě to znáte - díváte se na film, popíjíte kofolu (nebo cokoliv jinýho :D) a užíváte si každou minutu napínavého bijáku, když v tom to přijde: KONEC.
To se dalo čekat, řeknete si, ale ve skutečnosti už přemýšlete o druhém dílu. Něco tak zajímavého přece nemůže zůstat bez pokračování! A máte pravdu, dnes se na pokračování točí i reklamy na zubní pastu. I ty nejdelší filmové ságy ale jednou skončí a pak už nezbývá nic jiného, než se porozhlédnout po jiném produktu zabývajícím se vaším oblíbeným tématem.
Jeden ze způsobů, jak ještě chvíli zůstat v imaginárním světě je bezpochyby hraní počítačových her.
Sith Lords jsem si pořídil z důvodů popsaných v prvním odstavci a už na začátku musím říci, že mě tahle vesmírná space opera nezklamala.

s
 recenze hry + trailer pod perexem

Jsem Kanaďan!

11. února 2011 v 18:19 | Yoh |  NHL

I am CANADIAN!


ca
Rivalita mezi Spojenými státy a Kanadou je všeobecně známou věcí. Kolik amerických filmů, které nějakým způsobem naráží na svého severního souseda, jste už viděli? Možná si vzpemenete na snímek Městečko South Park - Peklo na zemi, kde bylo tohle téma dovedeno do extrému (vrcholem se stala melodická písnička Blame Canada!, která byla dokonce filmovou akademií, pod podmínkou cenzury, nominována na Oscara, což ale kontroverzní  tvůrci vcelku logicky okamžitě odmítli.
Následující hokejová reklama nám dokáže, že ani Kanaďané se v žádném případě nenechají zahanbit. Podívejte se, jak to ve skutečnosti bylo s dobytím Měsíce!


VIDEO pod perexem

Poslechněte si zpívajícího Dominika Haška!

9. února 2011 v 10:44 | Yoh |  Povídání mimo mísu

Zpívající Dominátor!

d
Ti z Vás, kteří sledovali soutěž Česko-slovensko má talent jistě nepřehlédli mladou Dominiku Haškovou, která svým zpěvem uchvátila Lucii Bílou a i přes občasnou kritiku jejího "amerického" pojetí postoupila do finále.
Nyní už ale víme, po kom svůj pěvecký talent zdědila! Ano, hádáte správně. I Dominik Hašek si rád zazpívá a osobně musím říct, že se mi jeho styl líbí o mnoho více :D.
Posuďte sami.

Haškovo karaoke + anketa pod perexem

Petr Průcha se po 6 letech vrací do reprezentace!

8. února 2011 v 19:58 | Yoh |  Novinky

Průcha hlásí návrat!


free
Před šesti lety oslavoval mladičký Petr Průcha titul mistrů světa z nezapomenutelné Vídně a zdálo se, že se brzy stane oporou národního týmu.
Od roku 2005 ovšem český dres nenavlékl ani jednou. Někdy ho nepustili lékaři, jindy se pohádal s reprezentačním trenérem nebo se dostal do křížku s kapitánem mužstva (viz. minulý rok).
Ať už za těmito důvody stálo cokoliv, po odchodu z NHL do kontinentální ligy změnil Petr Průcha na reprezentaci názor a nyní se už nemůže dočkat svého návratu, kdy spolu s Červenkou nastoupí na švédských hrách v první lajně.

Podívejte se na nádherný gól Petra Průchy z října 2010 (asistence - Radim Vrbata)
Video pod perexem

Alexander Salák

8. února 2011 v 14:05 | Yoh |  Profily hráčů

Alexander Salák 

Dnes se podíváme na čtyřiadvacetiletého brankáře, který momentálně prožívá skvělou sezonu ve švédské elitserien, kde díky své úspěsnosti zákroků pohybující se nad 92% opanoval zdejší statistiky.
Na kontě má zatím dva reprezentační starty, což se ale brzy změní, protože byl před nedávnem nominován na třetí podnik Euro hockey tour, který se odehraje ve Švédsku od 10. do 13. února.
Doufejme, že tomuto mladému golmanovi jeho třetí reprezentační start vyjde a svým výkonem naváže na skvělou formu z Färjestadu.

n
životopis + video pod perexem

Teče vám pračka! (hokejová reklama)

7. února 2011 v 19:20 | Yoh |  MS 2011
Teče vám pračka!

s
Věřte nebo ne, znám ve svém okolí několik lidí, kteří se rádi dívají na televizní reklamy! Když jsem se jednoho z nich (mojí babičky :D) ptal, jak je něco takového vůbec možné, odpověděla, že když se za socialismu dívala na televizi, skoro žádné reklamy nebyly a po revoluci jí uchvátili "originální" zahraniční spoty plné nejrůznějších pervolů, parfémů či americké coca-coly.
To, že jí tato záliba neopustila ani po neuvěřitelných 20 letech mi ovšem zůstává nerozluštěnou hádankou :D.
Musím přiznat, že i já se občas u některé z nich zasměju. Není jich sice mnoho, ale tahle slovenská reklama propagujicí mistrovství světa v Rize určitě patří mezi ně.

reklama pod perexem

Tomáš Fleischmann

7. února 2011 v 16:02 | Yoh |  Profily hráčů

Tomáš Fleischmann

Dnes Vám představím jednoho z mých nejoblíbenějších hokejistů. Hráče, kterého si většina českých fanoušků všimla "až" v roce 2008 na mistrovství světa v Kanadě, kde zaujal nejen výbornou technikou, ale také smyslem pro chytrou kombinační hru.
V reprezentaci jsme ho naposledy mohli vidět na nepříliš zdařilých olympijských hrách ve Vancouveru, kde ale stejně jako většina českých hokejistů nepředvedl nikterak oslnivý výkon.
I tak jde bezpochyby o velmi talentovaného a relativně mladého hokejistu, který je pro českou reprezentaci velkým příslibem do budoucnosti.

tom
 životopis, anketa a video pod perexem

Zimní olympijské hry

3. února 2011 v 20:28 | Yoh
Zimní olympijské hry