RECENZE: Star Wars: Knights of the old republic 2

12. února 2011 v 13:02 | Yoh |  Povídání mimo mísu

SW KOTOR 2 - Sith Lords


Určitě to znáte - díváte se na film, popíjíte kofolu (nebo cokoliv jinýho :D) a užíváte si každou minutu napínavého bijáku, když v tom to přijde: KONEC.
To se dalo čekat, řeknete si, ale ve skutečnosti už přemýšlete o druhém dílu. Něco tak zajímavého přece nemůže zůstat bez pokračování! A máte pravdu, dnes se na pokračování točí i reklamy na zubní pastu. I ty nejdelší filmové ságy ale jednou skončí a pak už nezbývá nic jiného, než se porozhlédnout po jiném produktu zabývajícím se vaším oblíbeným tématem.
Jeden ze způsobů, jak ještě chvíli zůstat v imaginárním světě je bezpochyby hraní počítačových her.
Sith Lords jsem si pořídil z důvodů popsaných v prvním odstavci a už na začátku musím říci, že mě tahle vesmírná space opera nezklamala.

s
 recenze hry + trailer pod perexem


1. Příběh

Dějová linie je bezpochyby jednou z nejsilnějších stránek hry. Už od prvních okamžiků je jasné, že nepůjde o žádnou přímočarou pohádku a v případě, že jste nehráli první díl, občas vám některé situace zamotají hlavu. Naštěstí se díky šikovně umístěným comebackům brzy zorientujete a budete si moci příběh užít naplno.

Krátké shrnutí příběhu:

Řád rytířů Jedi je po občanské válce v troskách. Poslední členové se nacházejí v nejodlehlejších končinách galaxie a snaží se ukrýt před zlovolným řádem Sithů, který se rozhodně neskládá pouze ze dvou členů, jak to známe například z filmů.
Pět let po událostech vedoucích k zániku republiky ovládají Sithové většinu planet, budují akademie a především sekají hlavu každému, kdo se jen slůvkem zmíní o kdysi slavných Jediech.
Hlavní hrdina je navíc rozpolcenou osobností, která zpočátku neví na jaké straně stojí a je pouze na vás, zdali se rozhodnete pro rytířskou cestu plnou dobrých skůtků či pro temnou stranu síly, která vám umožní vybít se na nebohých postavičkách nejrozmanitějších podob i charakterů.

2. Hvězdná parta

"There is no truth in the Force. But there is truth in you, exile. And that is why I chose you."
 - Kreia

Během hry vám bude dělat společnost řada zajímavých osobností. O tom, kdo se stane členem vaší čtyřčlenné družiny si rozhodnete při každém "vylodění" na nové planetě sami.
Charaktery jsou vykresleny opravdu podrobně a vést rozhovory např. s Kreiou je zážitek, na který jen tak nezapomenete.
V každém dialogu si můžete zvolit několik možností odpovědi, které budou mít vliv nejen na světlé či temné body, ale např. i na na vaše přátele. Čím více bodů "sympatie" získáte, tím otevřeněji s vámi budou vaši vesmírní kolegové hovořit. (Pozor! některé postavy se do vás mohou i zamilovat, což někdy přináší více komplikací než užitku - Vzpomeňte si, jak dopadl románek Anakina a Amidaly :D)


3. Souboje

Bitvy jsou kořením SW KOTOR 2. Neovládáte při nich pouze svojí postavu, ale zahrajete si i za své přátele. Je proto logické, že vše probíhá v tahovém systému. Často nepřehlednou světelnou řež si tak můžete kdykoli pozastavit a v klidu rozdat příslušné rozkazy.
I přes poněkud zastaralou grafiku (hra vyšla už v roce 2005 a ani tehdy se nejednalo o žádný grafický zázrak), vypadají souboje se světelnými meči a nejrůznějšími "kouzly" velkolepě.

4. Závěr

Hra SW KOTOR 2 ve mě po dohrání zanechala silný dojem. Pokud máte rádi RPG se silným příběhem, skvělými dialogy a rozsáhlými světy, jsou Sith lords jasnou volbou.

+ propracované charaktery
+ dobrý příběh
+ soubojový systém
+ hudba

- umělá inteligence
- zastaralá grafika

HODNOCENÍ: 92 % 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Máte rádi svět Star Wars?

Jo jo a jo 54.5% (12)
Ano 13.6% (3)
Ne 13.6% (3)
Ne ne a ne 18.2% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama