filmová RECENZE: Nepřemožitelný

6. března 2011 v 23:18 | Yoh |  Povídání mimo mísu

Nepřemožitelný


Co byste dělali, kdyby vás během jednoho týdne opustila manželka, přišli byste o práci a museli si vydělávat jako barman pracující na dvě špatně placené směny? Asi byste neskákali radostí. Všechno zlé je ale k něčemu dobré a v americkém filmu Nepřemožitelný to platí dvojnásob. Své by o tom mohl vyprávět Vince Papale - největší fanoušek Philadelphia Eagles, který se díky nepřízni osudu naštve na celý svět a rozhodne se zkusit štěstí ve veřejném náboru slavného fotbalového týmu. Týmu, jenž je na tom snad ještě hůře než Papale ve svém zpackaném životě.

Celá recenze pod perexem


Nejenže vloni Eagles vyhráli pouze 4 zápasy v sézóně, ale ani po příchodu nového trenéra (Greg Kinnear) se nedá mluvit zrovna o slušných výsledcích.
Právě mizerné výkony jsou důvodem k odvážnému činu, o který se trenér pokusí - s poslední nadějí v objevení hvězdy, která by týmu pomohla z bláta zpět na výslunní, vyhlásí veřejný nábor hráčů.
Ať už jde o hospodské povaleče s traktorovou pneumatikou kolem pasu nebo šílené fandy pokřikující sprosté slogany, všichni se náboru mohou účastnit.

Asi tušíte, že se na ohromný philadelphský stadion dostaví i náš Vince Papale a rozhodně nepředvede výkon ála Milan Hnilička na svém posledním mistrovství světa. Naopak. S časem kolem 4 sekund se vyrovná i těm nejrychlejším profesionálním orlům a tak není divu, že ho trenér pozve do přípravného kempu a následně i do A-týmu.
Zoufalý čin nebo geniální tah?Na první pohled se zdá, že půjde o další americkou pohádku, kdy se outsider vyhrabe ze dna až na vrchol a v závěrečném utkání rozhodne (nejlépě sekundu před koncem) o výhře dosud odepisovaného týmu.
O to větším překvapením pro mne byl fakt, že jde o autobiografický příběh skutečného Vince Papaleho, jemuž se v 70. letech minulého století povedl vskutku husarský kousek. Tento třicetiletý, sportovně nadaný chlapík nám opět ukázal, že pokud něčemu věříte a máte srdce na správném místě, můžeme dokázat téměř vše.


Co říci k samotnému zpracování?
Námět je výborný, Mark Mahlberg v hlavní roli táhne příběh vpřed a celý snímek podtrhuje chytlavá dobová hudba. Filmu se v roce 2006 ujal zkušený kameraman a debutující režisér Ericson Core a až na pár slabších dialogů v podstatě nic nezkazil.
Jedinou slabinou je snad nedostatek emotivně silných momentů, díky kterým by vám snímek uvízl v hlavě déle než na pár minut po dochroustání popcornu.

Moje hodnocení: 76%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama