Červenec 2011

Hokej jako z jiné planety! 2004

28. července 2011 v 13:53 | Yoh |  NHL

Hokej jako z jiné planety! Aneb zapomenutý turnaj z roku 2004

Jágr, Lemioux, Forsberg, Iginla, Koivu, Chelios - největší hvězdy poslední dekády na jedinečném turnaji!


Kanadský (světový) pohár považují mnozí zámořští novináři za nejcennější hokejový turnaj.
Nejenže se hraje pouze jednou za cca 8 let, ale stejně jako na olympijských hrách na něm pravidelně nastupují nejlepší hokejisté světa!
Je tu ovšem jeden háček. Zatímco šampionát pod pěti kruhy se odehrává v polovině února, tedy v plně rozjeté sezoně, světový pohár startuje v době, kdy se hokejisté vrací z pozdní zářijové dovolené, což se může projevovat v nevyrovnaných výkonech některých mužstev.

pokračování + semifinále ČR - Kanada pod perexem


Ti, co mi změnili život: 2. díl - Lukáš

27. července 2011 v 14:49 | Yoh |  Povídání mimo mísu
V této rubrice se vás v několika kapitolách pokusím seznámit s lidmi, kteří mě nějakým způsobem ovlivnili. Nebylo jich zrovna málo, ale vyberu ty, kteří mi v paměti uvízli nejvíc. Uvidíme, kolik detailů jsem si o nich zapamatoval.
Budu je brát různě na přeskáčku, tak v tom nehledejte žádný systém.

Lukáš

přezdívka: Donty
čas seznámení: 1. třída
První věc, na jakou si vzpomenu: Ninja parta, Strážci vesmíru


Redhoti se vrací na scénu! Zveřejněna první píseň! "The Adventures of rain dance"

26. července 2011 v 16:06 | Yoh |  Novinky

Redhoti jsou zpět!

Po pěti letech nejrůznějších klepů a falešných zpráv nás kluci z RHCP konečně potěšili zveřejněním prvního singlu z nového alba. Ačkoli se skupina musela vyrovnat s odchodem kytaristy a skvělého skladatele Johna Fruscianteho, kterého nahradil relativně mladý Josh Klinghoffer, nový singl "The Adventures of rain dance" určitě nepostrádá prvky typické pro tuto kalifonrskou kapelu.
Doufejmě, že Johnova ztráta nebude mít na kvalitu ostatních 13 písní nového CD výrazný vliv a my se tak opět dočkáme skvěle zvládnuté práce :).

nový singl pod perexem

Akta X "Pravda je stále tam venku!"

23. července 2011 v 13:13 | Yoh |  Povídání mimo mísu

Akta X

Spousta z vás si asi vzpomíná na kultovní seriál Akta X, který zhruba před 10 lety běžel na TV Nova. Já jsem tou dobou byl prcek, který se bál tmy, lesů, nejrůznějších potvor i mimozemš'tanů, a tak si asi umíte představit můj výraz, když jsem jednoho večera zapnul televizi a z ní na mě vybafl obrovský bílý červ s lidskou tváří. Tehdy se mi zdálo, že se celou tu dobu dívá na mě, jeho žluté oči se provrtávají skrz starou vypouklou obrazovku a on se každou chvíli zvedne a vyskočí přímo k nám do pokoje. Naštěstí brzy přiběhl nějaký chlápek v černym obleku a zastřelil ho (v seriálu, ne u nás doma). Díky Muldere! :)

První kontakt s Akta X na mě tedy příliš pozitivní dojem neudělal, a tak není divu, že jsem nějaký ten večer televizi nezapínal.
Nakonec si mě ale tento "duchařský" seriál znovu našel. Zhruba před měsícem jsem začal stahovat první díly a i když jsem před chvílí zhlédl teprve třetí epizodu druhé série, už teď tenhle seriál řadím mezi své oblíbené.

pokračování pod perexem