Akta X "Pravda je stále tam venku!"

23. července 2011 v 13:13 | Yoh |  Povídání mimo mísu

Akta X

Spousta z vás si asi vzpomíná na kultovní seriál Akta X, který zhruba před 10 lety běžel na TV Nova. Já jsem tou dobou byl prcek, který se bál tmy, lesů, nejrůznějších potvor i mimozemš'tanů, a tak si asi umíte představit můj výraz, když jsem jednoho večera zapnul televizi a z ní na mě vybafl obrovský bílý červ s lidskou tváří. Tehdy se mi zdálo, že se celou tu dobu dívá na mě, jeho žluté oči se provrtávají skrz starou vypouklou obrazovku a on se každou chvíli zvedne a vyskočí přímo k nám do pokoje. Naštěstí brzy přiběhl nějaký chlápek v černym obleku a zastřelil ho (v seriálu, ne u nás doma). Díky Muldere! :)

První kontakt s Akta X na mě tedy příliš pozitivní dojem neudělal, a tak není divu, že jsem nějaký ten večer televizi nezapínal.
Nakonec si mě ale tento "duchařský" seriál znovu našel. Zhruba před měsícem jsem začal stahovat první díly a i když jsem před chvílí zhlédl teprve třetí epizodu druhé série, už teď tenhle seriál řadím mezi své oblíbené.

pokračování pod perexem


Všechno to začalo v roce 1993, kdy režisér a duchovní otec Akta X Chris Carter sehnal tehdy ještě neznámé herce Davida Duchovnyho a Gillian Anderson a pustil se do projektu, který si brzy po odvysílání pilotní epizody zajistil obrovskou diváckou přízeň.
Ústřední duo tvoří poněkud tajuplný agent Fox Mulder, kterému v dětství unesli mimozemšťani sestru, a rozumná a vědě nadmíru oddaná agentka Dana Scullyová, která zde funguje jednak jako Mulderův protipól, především ale jako velmi schopná odbornice a Mulderova dobrá přítelkyně.
Možná si říkáte, že v dnešní době plné nejrůznějších scifi seriálů, nás už téměř 20 let staré Akta X ničím nepřekvapí, ale nenechte se mýlit! I když některé epizody (především ten s počítačem zabíjakém) můžou dnes spíše pobavit než postrašit, většina epizod je velmi napínavých a originálních. Navíc se občas mnohem více bojíte americké vlády a jejich konspirací, než samotné přítomnosti mimozemských entit. Není divu, že v polovině 90. let, kdy vrcholila popularita tohoto fenoménu, výrazně poklesla důvěra v americkou vládu!
Pokud Vás, stejně jako mě, kult jménem Akta X minul, seberte odvahu a na pár dílů se podívejte. Určitě si v něm něco dobrého najdete. Vždyť pravda je stále tam někde venku!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Acoencepreamma Acoencepreamma | E-mail | Web | 25. srpna 2017 v 17:58 | Reagovat

Others is capable of a harder erection but cannot maintain it during sexual intercourse.  He is content, and the opposite of our opinion senior years has in store for us.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama