Ti, co mi změnili život: Díl 3. - Bára

16. října 2011 v 22:09 | Yoh |  Povídání mimo mísu
V této rubrice se vás v několika kapitolách pokusím seznámit s lidmi, kteří mě nějakým způsobem ovlivnili. Nebylo jich zrovna málo, ale vyberu ty, kteří mi v paměti uvízli nejvíc. Uvidíme, kolik detailů jsem si o nich zapamatoval.
Budu je brát různě na přeskáčku, tak v tom nehledejte žádný systém.

Bára

přezdívky: Žabák Willi, Pudlík :D, Barboocha, Lady Guillotine, Barud
čas seznámení: 6. třída
první věc, na kterou si vzpomenu: sezení v první lavici, stará porodnice, milkinic...a spousta dalších věcí


pokračování pod perexem

Před dvěma lety jsme ve škole dostali na první pohled jednoduchý úkol - v angličtině popsat někoho, koho si vážíme. A jak to tak bývá, co se na první pohled jeví jako snadný oříšek, je ve skutečnosti pořádný kokosák, který rozlousknete až po pěkné řádce pokusů.

I met her when I was twelve...
6. třída, noví učitelé, noví spolužáci... Ačkoli jsem se těšil hlavně na Lucku (která se mi v 5. třídě moc líbila, jenže chodila do céčka), hned od začátku jsem si oblíbil někoho jiného: Malou blonďatou dívku, která se tak hezky smála a byla hrozně ukecaná :D. Naštěstí seděla lavici za mnou, a tak jsme si povídali, a smáli se, a dělali nejrůznější blbiny skoro každou přestávku.
Mezi věci, na které na našem přátelství nejraději vzpomínám určitě patří "nenápadné" strategie, jež jsme používali, abychom si mohli sednout spolu, aniž by nás přitom někdo podezíral z lásky :D. Naschvál jsem tehdy o hodinách zlobil, aby mě paní učitelka rozsadila - samozřejmě jen tehdy, když byla Báry sousedka nemocná a vedle ní se uvolnilo místo. Bára si zase stěžovala na svůj výhled na tabuli a žádala třídní, jestli by ji neposadila blíže. ( seděla ve 2. lavici :D). Těch strategií bylo více a některé z nich spíše škodily než pomáhaly....ve 12 letech se ale musíte chovat hlavně nenápadně :D.
Na Lucku jsem už zapomněl...

We made friends instantly...
To, že jsme spolu nejenom kamarádili jistě dokazuje číslo 6. Právě tolikrát jsme si napsali dopis s onou všem pubescentům známou větou: Nechceš se mnou chodit? :D Naše partnerské vztahy tady ale nebudu rozepisovat... byli jsme vždycky lepší kamarádi než partneři :).


She is a girl with many interests...
I když jsme toho zažili spoustu... navštěvovali policejní stanice, pekli dort v minus 10 stupních, vedli vodní války na kolech nebo pouštěli misky od Neskviku po Sázavě, asi nejvíce nás pojily společné zájmy. S nikým jiným jsem si nemohl popovídat o svých oblíbených knihách, filmech nebo učitelích a spolužácích, tak jako s Bárou. Dodnes si na některý takový "zážitek z rozhovoru" vzpomenu.)


And what is especially admirable, she is very creative...
Talent na psaní se u Báry projevoval už ve slozích v 6. třídě. Její literární styl se něčím liší od ostatních, a jsem přesvědčen, že pokud bude chtít a se psaním ťo někdy zkusí, určitě se neztratí.

You wont be bored with her...
Co říci na závěr?
Bára pro mě bude asi napořád ta malá, světlovlasá dívka, která se mi v 6. třídě tak nesmazatelně vryla do paměti. I když se za ta léta změnila, vlastnosti, kterými vždycky okouzlovala své okolí, si chytře nechala u sebe. Byla vždycky trochu tvrdší oříšek k rozlousknutí, ale i to patří k její osobě.
Díky za všechno :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady K Lady K | Web | 16. října 2011 v 22:18 | Reagovat

dobrý príbeh ;-)

2 elll7 elll7 | Web | 18. října 2011 v 20:40 | Reagovat

Hezké, hezky napsané ;)

3 Kája1 Kája1 | Web | 19. října 2011 v 15:37 | Reagovat

Ahoj pekný blog!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama