Listopad 2011

Ti, co mi změnili život: Díl 5. - Moje první hokejka

25. listopadu 2011 v 14:05 | Yoh |  Povídání mimo mísu
V této rubrice se vás v několika kapitolách pokusím seznámit s těmi, kteří mě nějakým způsobem ovlivnili. Nebylo jich zrovna málo, ale vyberu ty, kteří mi v paměti uvízli nejvíc. Uvidíme, kolik detailů jsem si o nich zapamatoval.
Budu je brát různě na přeskáčku, tak v tom nehledejte žádný systém.

Moje první hokejka

přezdívky: hokejka, hokejka na kačáckej hokej
čas seznámení: 3 - 4 roky
první věc, na kterou si vzpomenu: používal jsem jí spíš jako šikovnou věc, o kterou se dalo opřít, když udržení rovnováhy na ledě bylo tak těžký

já a můj brácha :D
zbytek článku pod perexem

Hlasování - nejhezčí zlatý gól

19. listopadu 2011 v 11:07 | Yoh |  NHL

Zlaté trefy v prodloužení

Představte si to. Krásnou kličkou si stáhnete puk a objedete posledního obránce. Všechny síly soustředíte na závěrečný samostatný únik. Už jste téměř u brankáře a zlomek sekundy se rozhodujete, kam pošlete svou střelu.
Gólman vystrčí beton a vy instinktivně zvolíte elegantní backhandové zakončení. Puk se líně odlepuje od hokejky.
Čas jako by se v tu chvíli zastavil. Tisíce párů zamrzne zaostřeno na nepatrný černý objekt, který je zrovna teď tou nejdůležitější věcí na světě.
"Góóóóóóóól!!!" vybuchne osmnáctitisícová olympijská aréna a Vám se na několik sekund zatemní před očima.
Dokázali jste to. Jste olympijští vítězové! Vstřelili jste zlatý gól!

Podobnou představu si alespoň jednou vysnil každý hokejový fanoušek. Jen málokterý člověk však může říct, že něco takového skutečně zažil. Pojďte se podívat na góly, které psaly hokejovou historii.

hlasování o nejhezčí gól + videa pod perexem

Setkání s hvězdou

13. listopadu 2011 v 11:55 | Yoh |  Povídání mimo mísu

Setkání s hvězdou

Setkali jste se někdy tváří v tvář s nějakou známou osobnosti? Jak jste přitom reagovali? Přemýšleli jste, jak jí pozdravit nebo jste na ni jen s otevřenou pusou civěli a v hlavě jste měli prázdno? :D
Mně se něco podobného přihodilo loni v létě. Šel jsem se podívat na finále Mistrovství světa v softballe (poměrně malá akce, ale Češi se dostali až do finále :))....
sedím si tak na lavičce a koukám jedinou škvírkou, kterou je přes masy diváků vidět, když v tom přijde nějakej chlápek a drze mi tu mezeru vlastnim tělem zacpe!

Odkašlu si. Chlápek se otočí, a já se na okamžik zatvářim, jak kluk na videu (koukněte pod perex). Dívám se přímo na samotného Dominátora! V tu chvíli se nezmůžu na nic, a tak, i když z celého zápasu nevidím vůbec nic, zůstanu sedět na svém místě a koukám na Hašanovi záda. :D. Škoda, že jsem nakonec nedostal podpis, protože když jsem si šel pro kolo, (mám značku Dominátor :D), Hašek zmizel někde ve V.I.P. prostorách.

nečekané setkání dvou fanoušků se Sydnym Crosbym (reklama) pod perexem


Moje tričko - Phoenix coyotes :)

11. listopadu 2011 v 12:41 | Yoh |  Povídání mimo mísu

Tričko Phoenix coyotes

Proč jsou věci z NHL tak strašně předražený? Uvedu příklad:
Porcelánový prasátko s logem Philadelphie: 1500,- Kč :D
Tanga Pitsburgh penguins: 500,- (v akci!)
Deka New York rangers: 1500,- Kč
úplně obyčejnej přívěsek na klíčky: 1000,- Kč (ne není pozlacený)
a sekce "levné zboží", kde vás miniaturní samolepka na auto přijde na 80 Kč k nákupu taky zrovna nenavnadí..

To mi ovšem nemohlo zabránit v nákupu trička Phoenix coyotes (sleva 20%) - mýho 2. nejoblíbenějšího týmu v NHL. To, že je tričko levnější než samolepka nebo puk, radši nechme stranou. :D

fotka pod perexem

Hokej nebo šachová partie?! Aneb sportovní katastrofa končící patem.

10. listopadu 2011 v 15:15 | Yoh |  NHL

Hokej nebo šachy?


Tak tohle jsem v profesionálním hokeji ještě neviděl! Timmonen vyčkává s pukem na holi a pečlivě promýšlí další tah. "Co asi udělám?" řekne si a zamyšleně se podrbe na bradě. "Nahraju obránci? Je sice volný, ale.... Spíš to pošlu dopředu. Počkat! Ne! Tam je přeci neprostupná zeď pěšáků z Tampy Bay! Hmmm.....vypadá to na pat."

Možná si teď myslíte, že Timmonen není zrovna ohromující šachista, řeč je ale bohužel o hokeji. A to rovnou o NHL!


Včerejší utkání mezi Philadelphií a domácí Tampou opět prokázalo, že ve vrcholném sportu jde přeci jen více o naducané peněženky vlastníků klubu než o pobavení fanoušků.

Je sice pěkné, když trenér vymyslí taktiku, která klape a vyhrává týmu zápasy. Ne však v případě, kdy z vašeho oblíbeného sportu učiní extrémní nudu srovnatelnou snad jen s televizním přenosem přesunu golfového hráče k další, asi 5 kilometrů vzdálené jamce. V přímém přenosu!

Video ze zápasu pod perexem