filmová RECENZE - The Hole

24. prosince 2011 v 13:29 | Yoh |  Povídání mimo mísu

The Hole (2009)


Rodinný horor...zní to hrozně, ale z nějakého důvodu mě tenhle film zaujal.
Vzpomínáte na dobu, kdy vám bylo kolem 10 let a po setmění se okolní svět proměňoval v podivné místo, z jehož stínů ( ze skříně nebo z mezery pod postelí) mohlo vylézt v podstatě cokoliv a vás to ani přinejmenším nepřekvapilo?
Pokud ne, snímek amerického režiséra Joa Danteho vás do této doby přenese a ukáže, jaké by to bylo, kdyby se nejhorší dětské fantazie proměnily ve skutečnost.


pokračování recenze pod perexemNa tom, že mají bratři Dane (cca 16 let) a Lucas (11) ve svém domě temné sklepení by nebylo nic neobvyklého (Asi každý americký dům má podobné). Ani odklápěcí dveře příliš nevyvedou z míry. To, že jsou zapečetěny 12 tlustými zámky a klíče k jejich otevření samy od sebe skáčou přímo do náruče a po odemčení zjistíme, že dveře ukrývají bezednou jámu, která bez jakéhokoliv zvuku slupne vše, co do ní naházíte, už možná přiměje k zamyšlení.
Nemluvě o tom, že kluky brzy začnou navštěvovat podivná stvoření včele s brečící holčičkou a roztomilým kašpárkem (s pekelnou silou neúměrnou k jeho velikosti :D) .


Tvůrci se však nespokojili s pěkně natočenými hororovými "lekačkami" a do příběhu zamíchali menší románek Dana s jeho stejně starou sousedkou, nebo smutný příběh Danovy matky, která utíká před svým bláznivým manželem.

Dočetl jsem se, že režisér Dante (příhodné jméno pro hororového tvůrce :D), natočil své nejlepší kousky v 80. letech. Snímek Díra je těmito léty do velké míry ovlivněn, což pro některé fanoušky může znamenat příjemné zpestření, pro jiné důvod k zavržení. Samozřejmě, že "Díra" trpí mnohými nedostatky (klišovitým příběhem či podivným závěrem), ale podle mě jde o příjemně staromylský film, ve kterém nenajdete žádné drastické ani psychologicky zdrcující scény na něž jsme zvyklí z moderního hororu.
Myslím, že i přes tyto "nedostatky" ve vás nějaký strach vzbudí. Možná ne velký, ale bude to strach podobný tomu, který jste zažívali v 10 letech při pohledu pod svou postel.
A řekněte pravdu...jste si jistí, že "ta věc" na vás pořád někde nečíhá?


p.s. Šťastný a veselý Vánoce
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama