Únor 2012

Jaké máte oblíbené číslo? Aneb přehled vašich osudových hráčů: 7

27. února 2012 v 9:50 | Yoh |  Povídání mimo mísu
NUMBER 7

Sedmička - šťastné, ve středověku dokonce kouzelné číslo. I Harry Potter měl 7 dílů :D. Podle numerologie si jej oblíbí hodně emotivní lidi, kteří dokáží překonávat těžké životní překážky.
Pro Elll.
pokračování pod perexem


Jaké je vaše oblíbené číslo? Aneb přehled vašich osudových hráčů.

24. února 2012 v 20:26 | Yoh |  Povídání mimo mísu
Napište do komentáře své oblíbené číslo, a já vám vytvořím přehled s jeho nejvýznamnějšími hokejovými nositeli. :)
Pro začátek začnu s tím mým: číslo 6.

NUMBER SIX

pokračování pod perexem

Vrbatá střílí a dává gól! Zase :D

22. února 2012 v 21:46 | Yoh |  NHL
Škola mi začíná lízt mírně na nervy, a tak jsem rád, že se daří alespoň mým hokejovým oblíbencům. Kladno má jistotu předkola play-off..a s trochou štěstí by se mohlo probojovat do první šestky! (po kolika letech??? :D) Brod si vyřazovací boje taky nenechá ujít (kdo ví, třeba se tam střetne s Jihlavou, to by bylo derby), a v NHL řádí podceňovaní Phoenix coyotes.

I když mají Kojoti nejmenší návštěvnost v NHL a jejich dluhy nejsou nejmenší, výkony, které tuto sezóny předvádějí by si zasloužily pozornost fanoušků i investorů. Radim Vrbata vstřelil tuto sezónu už svou 30. branku, což ho řadí na 5. místo nejlepších střelců sezony!

Z českých hráčů je na tom bodově nejlépe a i díky němu míří Kojoti do vyřazovacích bojů. Tam se v posledních dvou letech sice podívali, vždy je ale s přehledem vyřadila rudá křídla z Detroitu. Doufám, že to letos dopadne líp. :)

MS 2012 aneb nový herní systém...

13. února 2012 v 12:53 | Yoh |  MS 2012

Co říkáte na nový herní systém?

Pořadatelé letošního mistrovství světa přišli s nápadem změnit herní systém, který byl doposud nepřehledný (alespoň podle nich). Ti z nás, kteří věřili, že se mužský šampionát inspiruje juniorským a umožní tak nejlepšímu týmu ze skupiny přímý postup do semifinále, budou ovšem zklamaní.

Nejedná se o změnu, která by nějak zvýhodňovala mužstva, která celý turnaj bez problémů vyhrávala, aby nakonec ve čtvrtfinále smolně podlehla a skončila na mírně nespravedlivém 5. místě.

Nebuďme naivní. Čeho jiného by se novinka mohla týkat, než zvyšování prodeje lístků. Finům a Švédům přišlo něšťastné, že diváci dopředu nevěděli s kým se jejich "miláčci" střetnou ve čtvrtfinálovém duelu, a tak se rozhodli zrušit systém základních skupin a osmifinálových tabulek.
Od tohoto roku budou existovat pouze 2 skypiny po 8 a čtvrtfinále sehrají vždy první se čtvrtými, s tím rozdílem, že se nebude hrát křížem, ale nejdůležitější zápas šampionátu spolu odehrají týmy ze stejné skupiny!
Ve čtvrtfinále tak vždy uvidíme repete utkání ze základní části ......

Podle mě se nejedná o nejšťastnější změnu, ale hlavně, že fanoušci budou moudřejší a lístky na čtvrtfinále si budou moci kupovat dříve..
Co na to říkáte vy?

kouzelník Hemský

12. února 2012 v 12:24 | Yoh |  Profily hráčů
Tolik různých zakončení a kliček jako Aleš Hemský neumí v NHL předvést snad nikdo jiný. Technicky jde podle mě opravdu o jednoho z nejlépe vybavených hráčů, jen škoda těch zranění.
Je zvláštní, že se o Hemskym nemluví zdaleka tolik, jak by si zasloužil. Možná je to tím, že nedává tolik gólů. Počet asistencí jeho střeleckou produktivitu překračuje každou sezonu minimálně dvojnásobně. ( 2006 - 19 G 58 A, 2008 - 20 G 51 A, 2011- 14 G 28 A).

Ale právě schopnost najít spoluhráče a nestřílet góly za každou cenu (viz strategie začínajících hvězd jako Crosbyho nebo Jágra v 90. letech) z něj činí nepostradatelného týmového hokejistu.
Na jeho popularitě asi nepřidalo ani působení v národním týmu, ve kterém se nikdy výrazně neprojevil To všechno snad ale ještě přijde. :)

Video pod perexem

Tuhá zima v tričku Kladna!

11. února 2012 v 21:23 | Yoh |  Povídání mimo mísu
Nepamatuju si, kdy jsem naposledy zažil podobný mráz jako panuje v posledních týdnech.
Ze začátku jsem měl fakt radost. Chodili jsme hrát hokej na rybník, jezdili jsme nájezdy, hráli zápasy... ale každým dnem nás bylo míń a míň. Jeden kamarád onemocněl, druhý při lovení puku spadl do potoka, třetímu přimrzla ruka k hokejce.

Nakonec jsme zbyli jen 2 a to, uznejte, není zrovna ideální hokejová sestava :D.
Omlouvám se, že jsem se vyprdl na blog, ale měl jsem spousty starostí se školou (říkám před rodičema :D) a se sháněním hokejového trička.
Z NHL už jedno mám, a tak jsem se rozhodl pro jedno extraligový... Vzhledem k tomu, že výběr Plzně nestál za nic (pokud tedy nejste příznivcem módy let sedmdesátých :D), koupil jsem si triko kladenských rytířů :).

Dneska jsem s ním byl bruslit a věřte nebo ne, přimrzlo a už ho na sobě budu mít na vždycky :D.

Fotka pod perexem