Červen 2012

Hokej v aréně staré 2000 let! Chorvati chystají unikátní zápas!

29. června 2012 v 9:49 | Yoh |  Novinky
Ležíte si na pulské pláži a užíváte si pozdního chorvatského léta. O oblé kameny se s příjemným hřměním rozrážejí mořské vlny, sluneční paprsky lehce dopadají na vaše opálené tělo a vy se noříte do klidného polospánku... jen abyste na sluníčku neusnuli...
"Góóóóóóól!!!!!!" ozve se hromový křik těsně za vašimi zády. Spolu se zbylým osazenstvem pláže vyskočíte z deky. Na tváři mírně nechápavý výraz. Odkud to bylo? Že by plážový volejbal?
"HC Medveščak! HC Medveščak!"
Hokej? Teď už tomu nerozumíte vůbec. Vždyť nejbližší hřiště je... přímo za vámi. Gladiátorská aréna z 1. století.

V amfieátru chorvatské Puli se letos v září skutečně odehrají 2 hokejová utkání! S nápadem přišli šéfové zdejší EBEL ligy a ihned získali podporu veřejnosti.

"Jsem šťastný, že jsme se tu sešli, abychom mluvili o takové akci, kdy se bude hokej hrát v letních měsících ve vysokých teplotách zrovna v našem amfiteátru. Zviditelní to město, region, Chorvatsko i hokej," tvrdí starosta Puly Boris Miletič

No nápad je to určitě odvážný. |Pokud všechno vyjde, bezpochyby půjde o jednu z nejnápaditějších sportovních propagací vůbec.
Kam se na Chorvaty hrabe Winter classic :D.

video - simulace amfiteátru proměněného na hokejovou arénu - pod perexemEuro pokračuje bez našich, komu fandíte?

24. června 2012 v 11:47 | Yoh |  Povídání mimo mísu
Na Ronalda a spol nám sice nezbyly síly, ale i tak si reprezentace zaslouží uznání. Petr Čech ve čtvrtfinále ukázal, že chytat nezapomíná automaticky s překročením anglických hranic a ostatní alespoň bojovali.

Milan Baroš ukončil reprezentační kariéru ve svých (pouhých??) 30 letech. Za český národní tým se trefil 41x, což z něj dělá druhého nejlepšího střelce naší historie. Škoda, že si ho novináři i fanoušci na jeho posledním velkém turnaji tak trochu "vychutnali"... nevím jestli si to zasloužil, spíše mu měli do útoku přihodit nějakého parťáka. Na Euru 2004 (kde byl s 5 góly nejlepším střelcem) hrál společně s Kollerem a jak mu to šlo :) :D.

Zbylo už jen pár kandidátů na titul, komu to přejete nejvíc? Mně se líbí hra Portugalska, ale trochu jim sympatie snižuje ubrečenej Ronaldo :D. Německu ani Španělsku další titul nepřeju a Anglie s Itálií mi sice nevadí, ale že bych jim zrovna věřil... :D

Brácha mi přispěl na fotbalovej (!) dres, tak se na něj (na dres ne na bráchu :D) můžete podívat pod perexem :).


Euro

17. června 2012 v 11:14 | Yoh |  Novinky
Ne, že bych se nějak moc vyznal ve fotbale (spíš naopak :D), ale zápasy jako byl ten včerejší s Polskem si zaslouží pozornost všech - i nefotbalistů.
Když se řekne česká fotbalová reprezentace - vybaví se mi 2 věci: Zápas s Tureckem na Euru 2008 a Nedvěd. (To není tak špatný ne? :D) Období, kdy se nám dařilo, třeba na Euru 2004, jsem nějak propásl :D.

Letos jsem viděl všechny 3 naše zápasy a kupodivu mě vůbec nenudily. Líbí se mi, jak Češi hrajou - pěkně si přihrávaj a do všeho jdou naplno, ale hlavně - z pozice outsidera, kterýmu málokdo věřil, postupují z prvního místa:
Tohle jsem vždycky na sportu miloval, a asi proto skoro nikdy nefandím favoritům.
I kdybysme teď ve čtvrtfinále vypadli, myslím, že letos se kromě hokejistů předvedli i naši fotbalisti :).

Bizarní momenty sezony 2011-12

14. června 2012 v 22:29 | Yoh |  NHL

Být pruhovaným mužem s píšťalkou je tak trochu nevděčná role. Za svou práci málokdy sklidíte uznání, za to chybného rozhodnutí si všimnou všichni... a nemají problém dát vám to (v tom nejlepším případě) hlasitě najevo.
A když začnou být drzí i hráči, je to fakt na nic.

Zatímco Eric Cole si po vstřelené brance nemá problém s rozhodčím vesele plácnout, Lapierre z Vancouveru mu zase bez starostí uštědří pořádnej hák. Naštěstí existují rozhodčí, kteří se dokáží bránit jinak než píšťalkou - například pruhovaný chlapík, který ramenem doslova uzemní útočníka Philadelphia Kimma Timonena.

video pod perexem

LA mají první Steanly cup!

12. června 2012 v 10:32 | Yoh |  NHL
Tak a je konec. V Los Angels slaví svůj historicky první Steanly cup!
I když jsem to mnohem víc přál Eliášovi, Sýkorovi a Židlickýmu, musí se uznat, že to co Kings v play-off předvedli, bylo něco nevídaného.
Z posledního místa dokázali vyřadit Vancouver, St. Louis Blues i můj oblíbenej Phoenix, aby si v posledním zápase smlsli na New Jersey a na domácí půdě zvítězili 6:1 (a 4:2 na zápasy).
"Pouštní týmy" v letošní sezoně řádily, tak snad jim to naláká fanoušky i do tý příští :).

Pobavil mě fanoušek s dítětem v náručí, které drželo transparent: "Můj táta čekal na Steanly cup 44 let, no mně stačil jeden " :D

video pod perexem

Animatrix - jak to všechno začalo?

11. června 2012 v 15:25 | Yoh |  Povídání mimo mísu

ANIMATRIX

Proč vznikl Matrix?
Jak probíhala válka mezi lidmi a roboty?
Co se stane s citlivými lidmi, kteří dokáží využívat trhliny v programu?
a co když se robot začne chovat jako člověk a zatouží po světě Matrixu?

Otázky, které si při sledování proslulého scifi snímku kladlo mnoho fanoušků a které zodpovědělo o něco méně známé animované zpracování - Animatrix.


pokračování pod perexem

Ti, co mi změnili život - 7. díl: Pepa

9. června 2012 v 2:38 | Yoh |  Povídání mimo mísu

Pepa

čas seznámení: před pár rokama
přezdívky: Pepí :D
první věc na kterou si vzpomenu: hřiště, hřbitov, dodávka s pečivem, snad všechny sporty