Červenec 2012

Stále rychlý, trochu nafoukaný Afinogenov

22. července 2012 v 11:49 | Yoh |  Povídání mimo mísu
Strávil 10 sezón v NHL, v Buffalu si zahrál s Dominikem Haškem, má čtyři medaile z mistrovství světa, vstřelil vítězný gól proti České republice ve čtvrtfinále olympijských her v Salt Lake City (1:0).
A teď stojí přede mnou - Maxim Afinogenov.
Na ledě se zdál mnohem menší, ale takhle zblízka tváří v tvář působí dojmem obra. (Určitě to dělají brusle :D).
Na dnešním tréninku se blýskl několika pěknými akcemi. I ve dvaatřiceti letech přesprintuje stadion jakoby nic a své mladší spoluhráče nechává daleko za sebou. Horší už je to s bráněním, dozadu se mu moc nechce :D.

Dva malí kluci v bundách HC Rebel narovnávají poněkud rozstřepenou Afinogenovu fotografii a s fixou v ruce se natahují k ruskému pravému křídlu. Afinogenov se na ně letmo podívá, ale ihned se otáčí zády a míří do kabiny.
To se jim ani nepodepíše???!!
Po minulé zkušenosti s čekáním, až se hráči Petrohradu uráčí opustit stadion, podlezu zábradlí a zamířím si to ke vchodu do šaten.
Zastavím se před Afinogenovem. Naštěstí mě neignoruje, zírá na mě a já si uvědomím, že ani nemám připravený puk na podpis, furt leží na dně kapsy. Za žádnou cenu mě nenapadá anglická formulace, a tak ho česky poprosím o podpis.
Něco u toho zadrmolí, ale ani slovo mu nerozumím. Nakonec se usměje a odejde do kabiny. Uf, jsem rád, že jsem jeho podpis získal :). Dokonce jsem si ho vyfotil, ale ta fotka je trochu rozmáznutá, tak ji sem nebudu dávatRECENZE: Top spin 4 - český tenis bez Čechů

20. července 2012 v 11:37 | Yoh |  Povídání mimo mísu

TOP SPIN 4

Když si brácha před rokem pořizoval PS3, měl jsem jenom jedno přání - koupit si nejnovější NHL. Přání se mi splnilo, zahrál jsem si skoro všechno, co hra nabízela, a tak mi nezbývalo, než se porozhlédnout po něčem novém.

A protože je tenis po hokeji můj nejoblíbenější sport, volba padla na Top Spin 4 - hru, kterou má na svědomí pražská pobočka 2K Czech. (tvůrci Mafie).

recenze pod perexem

SKA Petrohrad v Havlíčkově brodě + podpisy na puk

17. července 2012 v 0:35 | Yoh |  Novinky
Havlíčkův Brod se v poslední době stává celkem oblíbenou destinací pro letní přípravu klubů z KHL. Před dvěma lety tu s CSKA Moskva trénoval Dominik Hašek a letos k nám zavítal SKA Petrohrad. (oba pod trenérem Milošem Říhou).

Hned první trénink jsme s kámošem málem prošvihli. Utíkali jsme na staďák, ale na ledě jsme zastihli pouze několik neznámých juniorů. Ostatní už odešli do sprch.
Doba, kterou v šatnách strávili byla až podezřele dlouhá, a tak jsme se vydali do bludiště spletitých chodeb, abychom zjistili, jestli mají v plánu stadion někdy opustit.

Jako první nám vyšel vstříc obří chlapík připomínající spíše horu svalů než obyčejného smrtelníka - Jevgenij Arťuchin.
Kamarád si s ním moc nepopovídal :D:
"Hi."
"Da"
"Please autogram!"
"Da"
"Thanks."
"Da da"
Já jsem si mezitím odchytl Jakuba Štěpánka a jednoho z mých oblíbených hráčů, bývalého kojota, Petra Průchu. Na ostatní bohužel nezbyl čas, ale to nám nevadilo, protože tým stráví v Brodě ještě téměř dva týdny.
Už se těším, až uvidím Maxima Afinogenova, Patrika Thoresona nebo Mattiase Weinhandela :)).

fotka podepsaných puků pod perexem

Soupiska LVA je téměř kompletní

12. července 2012 v 23:28 | Yoh |  Novinky
Ondřej Němec, Marcel Hossa, Luboš Bartečko, Jakub Klepiš, Tomáš Mojžíš nebo Tomáš Popperle. Ti všichni si příští sezonu obléknou dres úplně nového týmu kontinentální ligy.

Na první pohled velmi slibný mančaft, který se ve své divizi střetne kromě jiných i s podobně ambiciozním Slovanem Bratislava, by v bobrově divizi mohl příjemně překvapit.

Moje sympatie si získal i tím, že v jeho čele stojí zkušený Josef Jandač, který dokáže vytvořit výbornou týmovou "chemii". Zkrátka patří mezi mé nejoblíbenější české trenéry.

Jediné minus je snad jen to, že by si LEV Praha mohl ze Sparty udělat jakousi farmu, ale k tomu snad nedojde. Spíš by si měly týmy vzájemně vypomáhat.

Na podzim bych určitě do Prahy zajel a na nějaký zápas LVA se podíval. Jen váhám, jakého soupeře si vybrat. Ať už by to byl Slovan, Petrohrad, Čechov, Riga nebo ukrajinský Donbass z Doněcku, každý mi přijde zajímavý, takže chybu při výběru asi neudělám :D.
Co si o novém týmu myslíte vy? Pojedete se do Prahy na KHL podívat?